Erken Boşalırsam Ne Olur?

Erkeklerin belalı problemlerinden birisi kuşkusuz erken boşalmadır, kimileri için erkekliğin çöküşü olarak da nitelendirilen bu sorunun üstesinden gelmek ise mümkündür. Yazımızda erken boşaldığınız takdirde ne olacağını ve bunun önüne nasıl geçebileceğiniz konusunda detaylar vereceğiz.

Erken Boşalmanın Sonuçları
Cinsel ilişki sırasında böyle bir sorun ile karşılaştığınız takdirde, iki taraf için de “acaba bu kadar yeter mi?” sorusu akıllara gelir. Böylece seksiniz adam akıllı başlamadan bitmiş olacaktır. Ayrıca kısa süre cinsel ilişkiye girdiğiniz için aldığınız zevk ve haz da oldukça az olacaktır. Bir diğer önemli husus ise, beklenmedik düzeyde bir hızla erken boşalma yaşadıysanız karşı tarafın cinsel organından penisinizi çıkarmamış olabilir yani istemeden de olsa partnerinizin içine boşalabilirsiniz. Bu tarz sorunlar ile karşılaştığınızda ise telaşlı olmanızdan dolayı her şey bitmiş olabilir. Fakat merak etmeyin, erken boşalmayı önlemenin birçok yolu mevcuttur.

erkenbosalirsam.jpg (500×375)
Erken Boşalmadan Kurtulmanın Yolları
Öncelikle bu sorunun kurtulma yollarının olduğunu bilmeniz bile psikolojik olarak sizlere problemin çözümüne götürecektir. Genellikle insanlar bu tarz olayların doktor ile çözülebileceği ve doktor kontrolünde yapıldığı takdirde hızlı şekilde problemin ortadan kalkacağını söylerler.
Ortalama seks süresinin yedi dakika olduğunu günümüzde erken boşalma sorunu ile karşılaşan insanların 20 ile 80 saniye içerisinde seksi tamamladığı görülmektedir.
En önemli çözümlerden birisi ise sürekli olarak seks yapmak ve penisi bu konuda alıştırmaktır. Mastürbasyonun bile yeterli olmayacağını söylemek mümkün. Partneriniz ile anlaşarak düzenli olarak birkaç günde bir cinsel ilişkiye girmeniz, kısa süre içerisinde problemin azalmasını sağlar ve böylece birkaç ayın ardından rahat bir şekilde seks yapabilecek günlere ulaşmanıza imkan tanır.
Ayrıca küçük bir kas egzersizi ile de kendinizi geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Uzmanlar bu konuda testisinizin hemen yakınına elinizi koyarak yarrağınızı sıkmanızı ve böylece boşalmayı ayarlayabileceğinizi söylüyor. Sürekli olarak aynı işlemi tekrar etmeniz durumunda birkaç hafta içerisinde ortalama seks süresine yaklaşabilirsiniz.
Düzenli olarak seks veya mastürbasyon yapılmaması cinsel isteği azaltacak ve testislerde sperm birikmesine kadar problemler yaratacaktır. Bu yüzden, rüyalanmayı beklemeden düzenli olarak boşalın. Bu hem sağlığınız için önemli olacak hem de erken boşalmanın önüne geçecektir. Ayrıca düzenli olarak mastürbasyon yapmayan kişilerde dört santimetreye kadar penis küçülmesi görülmektedir.
Yukarıda bahsettiğimiz sorun ve çözümünü dikkatli şekilde uygular ve yapacağınız detaylı araştırmalar, akabinde doktora gitmenizle birlikte erken boşalma sorununu kökünden çözebilirsiniz. Biz bu konuda kimyasal ilaçlardan uzak durmanızı, olabildiğince doğal yollar ile problemin üstesinden gelmenizi önermekteyiz. Cinsel ilişki sırasında size büyük bir dert olan ve sürekli olarak stresini çektiğiniz bu hususu psikolojik olarak aklınızdan atmanız dahilinde bahsetmiş olduğumuz konulara gerek kalmadan bile normal halinize dönebilirsiniz. Huzurlu seksler sizi bekliyor!