Gençlere Cinsellik Tavsiyeleri

Henüz sex konusunda yeni yeni deneyim kazanan veya ilk deneyimini yaşayacak olan gençlere önerilerimiz var, hem kız tarafı hem de erkek tarafı olarak konuya enine boyuna bir açıklık getirelim.

Erkekler İçin Cinsellik Tavsiyeleri
Eğer karşınızdaki duygusal birisi ise bu konuda sizlere öncelikle birkaç uyarımız olacak. Kadınlarımızın büyük bir çoğunluğu duygusal yapıya sahiptir. Hemen kırılır ve bunun sonucunda da iki taraf kötü şekilde etkilenir. Sex sırasında partnerinizi kıracak hareketlerden kesinlikle kaçının. Ona zarar vermeden, yavaş yavaş ve sürekli olarak onun yüzüne bakarak bu işi yapın. Pozisyon olarak da genellikle bacak omuza veya üstünüze aldığınız pozisyonları deneyebilirsiniz. Çünkü bu tarz durumlarda bakışlarınızla da onu etkileyebilir ayrıca sikiş sırasında öpüşebilirsiniz.
Tatlı ve konuşkan bir partnere sahipseniz cinsel ilişki sırasında konuşmaktan geri kalmayın. Ona yaptığınız şeyleri sürekli olarak anlatın. Aldığınız hazları dile getirin ve onu tatmin etmek için elinizden geleni yapacağınızı vurgulayın. Onun sorularına veya konuşmalarına yorumlar getirin. Ses tonunuzu aldığınız hazzın yüksekliğine göre ayarlayın ve kendinizi şekillendirin.
Eğer çekingen bir kadın ile karşı karşıyaysanız olabildiğince yavaş hareket etmekte ve konuşmalarınızla onu rahatlatmaya çalışmakta fayda var. Onun yüzüne çok bakmanız ve sürekli göz göze gelmeniz karşı tarafı olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden 69 veya domaltıp sikme pozisyonlarını denemenizde fayda olacaktır.

cinselliktavsiye.jpg (200×152)
Tüm bu tiplerin dışında kalanlar ise genellikle sert sekse bayılırlar. Arkadan girme veya önden hızlı olarak bu işi yapmanız onu tatmin edecek ve daha fazla yapmanızı isteyecektir.
Kadınlar İçin Cinsellik Tavsiyeleri
Bayanlarımıza ise birçok konuda tavsiyede bulunmak isteriz. Genellikle erkeklerimizin tek tip olduğunu düşünmeliyiz. Hemen hemen her erkek aynı tarzda durumlardan hoşlanır ve kendilerini azdırırlar. Öncelikle, sex öncesinde giyeceğiniz kıyafetler kot tişört değil biraz daha ateşli olmalı. Naz yapma konusunda ise kesinlikle abartıya gitmemelisiniz. Bir kere karşı koymanız yeterli olacak ve erkeğinizin de azmasını sağlayacaktır.
Öpüşmeye önem verin, öpüşme sırasında kesinlikle partnerinizin yarrağını ellemeye ve onu azdırmaya çalışın. Kendi zevk aldığınız kısımları da onun dudağına getirin. Böylece alacağınız hazlar ile karşı tarafınızdaki kişiye daha fazla zevk tattırabilirsiniz.
Seks sırasında konuşmalarınıza özen gösterin. Erkeğinizi azdıracak kelimeler kullanmaya çalışın. Sadece kullandığınız cümleler ve çıkarttığınız sesler ile bile karşı taraf rahat bir şekilde azacak ve sizi daha çok becermenin arzusu içine düşecektir. Eğer acı hissediyorsanız bunu yaptığınız jest ve mimik ya da çığlıklar ile belirtin. Kesinlike “çok acıyor” şeklinde cümleler kullanmayın. Çünkü bu tarz cümleler erkek tarafının şevkinin kırılmasına neden olabilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz hususlara özen gösterip sex sırasında da uyguladığınız takdirde saatlerce sürecek ve bıkmadan zevk alacağınız bir cinsel ilişkiye girebilmeniz mümkün hale gelecektir.