İlişki sırasındaki zevk

İki kişi arasında yaşanan cinsel ilişkinin en büyük amaçları kuşkusuz zevk ve aşktır, sevdiğiniz kişiyle yatarak aşkınızı tazeleyebilir veya cinsel bir haz almak için birisi ile sex yapabilirsiniz. Bu hususta sizlere ilişki sırasında zevk almak için nelere dikkat edeceğinizden bahsedeceğiz.

Doğru Zamanlama
Henüz yeni sevişmeye başlamışken birden kadının vajinasına yarrağınızı sokup 10 dakika sonra ona sakso attırmanız oldukça kötü bir davranış olacak ve alacağınız zevkin şaşmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden her şeyi sırayla ve doğru zamanlama ile yapmanızda fayda var. İlk olarak ön sevişme ile başlayın ve bunu kesinlikle 10 dakikanın üstünde tutmayın. Eğer tutarsanız iki taraftan birisinin canı sıkılacak ve aldığı zevk yavaş yavaş azalacaktır. Ön sevişmenin ardından partnerinizin giysilerini yavaş yavaş açın ve bu sırada vücudunu ellemeye de özen gösterin. Kız veya erkek ayrımı olmadan bu işi yapmanız size yarar sağlayacaktır.
Kıyafetlerin açılmasının ardından ise ilk baş sakso ve am yalama ardından da sikiş kurgusuna geçiş yapabilirsiniz. Fakat pozisyonlarınızı da 2 dakikada bir değiştirmemeniz, olabildiğince aynı pozisyonda durmanız hatta bir sex sırasında 3-4 farklı pozisyondan fazlasını yapmamanız sizin yararınıza olacaktır.

iliskizevk.jpg (300×262)
Kayganlaştırıcı Kullanımı
Eğer cinsel ilişkiye girecek çiftimizde erkek tarafından büyük bir yarrak varsa kayganlaştırıcı sürmesi işine yarayabilir. Fakat biz bunu arkadan sex sırasında tavsiye ediyoruz. Önden sikiş yapacaklar için ise am yalamanın, saksonun ve birkaç tükürük atmanın yeterli olacağını düşünmekteyiz. Bu işlemleri güzel bir şekilde yapmanız durumunda seks halindeyken herhangi bir acı verecek sürtme ile karşılaşmaz ve sadece zevk alma duyunuzun sizi yönlendirdiğini hissedersiniz.
Sexten Önce veya Seks Sırasında Zararlı Şeyler Tüketmemek
Bilinen bir gerçek var ki sex sırasında alkol tüketmek alınan zevkin azalmasına neden olmaktadır. Aynı durum tütün için de geçerli. Bu iki maddeyi seksten önce veya sikiş sırasında tüketmemenizi tavsiye ederiz. İki kişi için de özel bir an olan bu zamanı olabildiğince verimli kullanmanızda fayda var. Eğer öncesinde bu tarz ürünleri tüketmişseniz, su gibi sıvılar tüketerek vücudunuzdaki gereksiz maddeleri azaltmak için çaba gösterebilirsiniz. Kahve tüketmeniz ayık olmanızı sağlayacakken ayrıca daha zevk alacak bir sex yaşamanıza da yardımcı olmaktadır.
Cinsel İlişki Öncesi Araştırma Yapmak
Karşı tarafı araştırarak onun nelerden hoşlandığını hatta sex sırasında nasıl hareket etmeniz gerektiğini düşünün, araştırın. Bununla birlikte internet üzerinden pornolar izleyerek veya sex pozisyonlarını araştırarak kendinize bir plan yapın. Nasıl hareket edeceğinizi ve sırayla neleri yapacağınızı tek tek düşünün. Plan ve program ile hareket etmeniz ve bunu karşı tarafa belli etmemeniz size büyük bir artı sağlayacak ve saatler boyunca sex yaparak her saniye zevk almanızda büyük bir rol oynayacaktır.